Ankara Evden Eve Nakliyat | Şehirlerarası Taşımacılık | 20 Yılı Aşkın Nakliyat

Taşınırken Mobilyalar Nasıl Paketlenir?

Anasayfa >Taşınırken Mobilyalar Nasıl Paketlenir?

Taşınırken Mobilyalar Nasıl Paketlenir?

Taşınırken Mobilyalar Nasıl Paketlenir?

Taşınırken Mobilyaların Paketlenmesi

Taşınırken en çok dikkat edilmesi gereken şey paketlemedir. Eşyaların paketlenmeleri yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok etken vardır. Paketleme malzemesi, sıralaması bunların başındadır. Mobilyalar da evlerin ve ofislerin değerli eşyalarındandır. Taşınırken mobilyaların paketlemesi yapılırken dikkatli ve özenli paketleme yapılması gerekmektedir.

Ankara evden eve nakliyat firmalarından biri ile çalışmak mobilyaların doğru paketlenmesi için en etkili ve kolay seçenektir. Mobilyaların çizilmeden, kırılmadan, zarar görmeden taşınmasını sağlayan nakliye firmaları, montaj ve demontaj hizmetleri ile de kolay rahat taşınmayı sağlamaktadır.

Taşınırken mobilyalar nasıl paketlenir? Sorusunun yanıtları için paketleme malzemelerinin seçimleri ve mobilya paketlemesi yaparken dikkat edilmesi gerekenler incelenmelidir.

Mobilya Paketlemesi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mobilyaların paketlenmesi için öncelikle doğru paketleme malzemesi seçilmelidir. Koruyucu malzemeler tercih edilmelidir. Baloncuklu poşetler, kalın koruyucu kılıflar ve kirlenmeyi önleyecek streç filmler hazırlanmalıdır.
  • Mobilyalar büyük hacimli eşyalar oldukları için demontajları yapılabiliyorsa demontaj işlemleri yapılmalıdır. Bu durum kolay taşımayı sağladığı gibi mobilyaların zarar görmelerine de engel olmaktadır.
  • Mobilya köşeleri, sivri çıkıntıları tespit edilmelidir. Sökülümü mümkün ise sökülmelidir. Değilse paketleme sırasında bu kısımları koruyucu destekler oluşturulmalıdır.
  • Mobilyalar çok parçalı eşyalardır. Kapaklardan, raflardan, bölmelerden oluşurlar. Bu bölmeler ayrılmalıdır. Ayrıldıktan sonra özenle paketlenmelidir. Ayrılmıyorsa açılmaları önlenecek şekilde desteklerle paketlenmelidir.
  • Mobilya yüzeyleri koruyucu malzemelerle paketlendikten sonra nakliye aracına yerleştirirken yüzeyle temasına dikkat edilmelidir. Yumuşak nakliye örtüleri, nakliye battaniyeleri kullanılmalıdır.
  • Ankara evden eve nakliyat şirketleri paketleme hizmetlerinden yararlanılmalıdır.

Taşınırken Mobilya Paketleme Aşamaları

Mobilya paketleme aşaması için ilk kısım malzemelerin hazırlanmasıdır. Malzemeler mobilyaların yüzeylerinin çizilmesini önleyecek özelliklerde olmalıdır. Çarpmalara darbelere karşı koruyucu olmalıdır. Kartonlar da koruyucu malzemeler olarak hazır bulundurulmalıdır.

Mobilya paketleme aşaması ikinci kısım demontaj kısmıdır. Mobilyaların ayrılabilen parçaları ayrılmalıdır. Mümkün olan en küçük forma getirilmelidir. Bu durum hem koruyucu paketlemenin kolaylıkla yapılmasını hem de kolaylıkla taşınmanın sağlanması için gereklidir.

Üçüncü aşama ise paketlenecek mobilyanın ayrılmayan parçalarına koruyucu tabanlar ve koruyucu yüzeyler oluşturmaktır. Üst ve altı kısımlar, çıkıntılar sivrilikler kalın koruyucu kartonlarla desteklenmelidir. Kapaklar açılmayacak şekilde sabitlenmelidir. Sabitleme sonrasında baloncuklu poşetlerle ya da koruyucu streç kılıflarla mobilyalar sarılmalıdır.

Ankara evden eve nakliyat hizmetlerinden yararlanarak mobilyaların en koruyucu şekilde paketlenmesini sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.