Ankara Evden Eve Nakliyat | Şehirlerarası Taşımacılık | 20 Yılı Aşkın Nakliyat

Eşya Taşıma Asansörü

Anasayfa >Eşya Taşıma Asansörü

Eşya Taşıma Asansörü

esya-tasima-asansoru

Eşya Taşıma Asansörü ile yüksek katlı binalardan ya da dar ve biçimsiz merdiveni olan konutlarda daha pratik bir şekilde eşyaların daha güvenli olarak taşınması sağlanır. Taşıma yapılacak alanın yüksekliğine göre farklı modellerde taşıma asansörleri bulunuyor. Beyaz eşyaların, mobilyaların merdivenlerden taşınması, asansörlerden indirilmesi çeşitli riskler barındırır. Kırılma, çizilme gibi sorunlarla karşılaşmamak için günümüzde pek çok firma asansörler kullanılıyor. Bu şekilde eşyalarınızın zarar görmeden yeni adresine ulaşması sağlanıyor. Artan nakliyat güzergahları kapsamında nakliyat firmaları araç filolarını zenginleştirmelidir. Her alanda daha hızlı ve güvenilir taşımacılık hizmetleri için asansörlü nakliyat çalışmaları tercih ediliyor.


Eşya Taşıma Asansör Çeşitleri

Eşya Taşıma Asansörü çeşitleri arasında araç üstü modeller bulunur. Yüksek katlar için ideal olan asansör kullanımlarında bu modeller bir aracın şasesi üzerine monte edilir. İhtiyaç duyulduğunda istenilen alana götürülür.  Hidrolik modeller asansör rayları sayesinde 14. Kata kadar uzanan versiyonları bulunabilir.  Metreye kadar araç üstü taşıma asansör modelleri bulunur. 400 kg’a kadar bu modeller yük taşıyabiliyor. Romörk asansör modelleri ise denge ayaklarına ve kendi tekerleklerine sahiptir. Bu modeller araç arkasına bağlanır. En çok 10. Kata kadar 37 metreye kadar uzanır. 250 kg’a kadar bu asansör modelleri ile eşya taşınabilir. Araç içi nakliyat modellerinde ise nakliyat kamyonları bulunur. Şebeke elektriği ile çalışan bu modeller çalıştırılırken uzatma kabloları gereklidir. 7. Kata ulaşabilen bu modeller 200 kg’a kadar yük taşır.

Eşya Taşıma Asansör Avantajları 

Eşya Taşıma Asansörü kullanımlarındaki en önemli avantaj çevreyi rahatsız etmeden, eşyaları riske atmadan taşıma yapılmasıdır. Özellikle çok katlı binalarda üst katlardan eşya indirmek dar merdivenler ve korkuluklar gibi kısımlardan dolayı zor, zahmetli ve tehlikeli olabiliyor. Yüksek katlardan eşya taşıma asansörleri kullanılarak eşya taşınması oldukça pratik ve güvenli olmaktadır. Asansör kurulumu için uygun bir nokta olduğunda bu araçlar pratik bir şekilde kullanılabilir. Bu alanda asansörlü taşımacılık hizmetlerinin sağladığı faydalar şu şekilde sırlanabilir:

  • Zaman tasarrufu
  • Eşyaların zarar görmeden taşınması
  • Nakliyat sırasında binanın zarar görmesinin önlenmesi
  • Çevrenin rahatsız olunmasının önüne geçilmesi
  • Pratik, hızlı ve sorunsuz bir taşımacılık sağlanmış olur.