Ankara Evden Eve Nakliyat | Şehirlerarası Taşımacılık | 20 Yılı Aşkın Nakliyat

Sigortalı Nakliyat

Anasayfa >Sigortalı Nakliyat

Sigortalı Nakliyat

Nakliyat firmalarının genel olarak kullandığı iki farklı sigorta bulunmaktadır. Bunlardan biri nakliyat firmasının hukukunu koruyan “üçüncü şahıslara karşı mali mesuliyet sigortası” ile  mal sahibinin hukukunu  koruyan “emtia nakliyat sigortası”dır. Nakliye sırasında eşyalara nakliyatçı firma tarafından verilecek zararın telafisine ilişkin bir sigorta yoktur. Ancak nakliyatçıdan gelebilecek zarara karşı mal sahibini koruyan düzenleme “evden eve nakliyat sözleşmesi”dir. Bu sözleşmeyi imzalayan nakliyat firmaları sigortalı nakliyat firmaları kapsamında değerlendirilmektedir. Askın Nakliyat gerekli tüm sözleşme ve sigortaları yapan bir şirkettir. Yaptığı sigortalarla kendi zararının karşılanmasını, nakliyat sözleşmesiyle de mal sahibinin hukukunun korunmasını amaçlamaktadır. Bu nedenle sigortalı ev taşıma veya sigortalı nakliyat Ankara şeklinde yapılacak aramalarda ilk karşınıza çıkan firmadır.

“Üçüncü şahıslara karşı mali mesuliyet sigortası”, nakliyatçının nakliye sırasına başına üçüncü bir şahıs tarafından gelebilecek zararda nakliyat firmasının hak kaybını karşılamayı öngörür. Nakliyat firması adına düzenlenen sözkonusu sigorta, nakliyat sırasında eşyaları taşıyan konteynıra başka bir aracın çarpması sonucunda oluşacak zararın karşılanması veya doğacak tazminat hakkının teminini sağlar. Ancak bu sigortadan faydalanabilmek için evden eve nakliyat sözleşmesinin imzalanması gerekir. Ancak  “üçüncü şahıslara karşı mali mesuliyet sigortası” sadece üçüncü şahısları kapsar ve nakliyat sırasında eşyaların kırılması, bozulması veya benzer zararların karşılanmasında kullanılamaz. Askın Nakliyat Ankara’da faaliyet gösteren ve sigortalı nakliyat Ankara araştırıldığında ilk karşınıza çıkan sigortalı nakliyat firmaları arasında yer almaktadır. Özellikle şehir dışı nakliyatlarda sigortalı ev taşıma daha çok tercih edilmektedir. 

Ancak sigortalı ev taşıma, mal sahibinin uğradığı hak kaybının nakliyatçı tarafından karşılanmasını öngörmez. “Emtia nakliyat sigortası” ise nakliyat sırasında yaşanacak trafik kazası gibi bir takım tatsız olaylar nedeniyle mal sahibinin eşyalarına verilen zararın telafisine yöneliktir. Bu sigorta mal sahibinin eşyalarına nakliyatçı firmalar tarafından verilen zararı karşılamaz. Mal sahibinin eşyalarında yaşanacak kırılma, çatlama, bozulma gibi zararları karşılamak için güçlü ve her iki tarafı da mağdur etmeyecek bir evden “eve nakliyat sözleşmesi” imzalanmalıdır. Bu söyleşmeyle mal sahibinin hakkını garantiye alan Askın Nakliyat sigortalı nakliyat firmaları arasında sayılmaktadır. Sigortalı nakliyat Ankara dendiğinde, mal sahibinin yaşayacağı zararların nakliyatçı şirket tarafından ödenmesini kapsayan nakliyat sözleşmesi hazırlanan nakliyat firmaları kastedilmektedir. Ancak hazırlanacak sözleşmenin çok iyi incelenmesi ve karşılıklı olarak doğabilecek mağduriyetleri engellemesi gerekir