Ankara Evden Eve Nakliyat | Şehirlerarası Taşımacılık | 20 Yılı Aşkın Nakliyat

Şehir İçi Nakliyecilik

ŞEHİRİÇİ NAKLİYECİLİK NEDİR?

Hayatımızda çeşitli nedenlerle yaşamımızı sürdüğümüz yerleri değiştirmek durumunda kalabiliyoruz. Bir öğrenci olarak öğrenim göreceğimiz yere gitmemiz gerektiği gibi meslek sahibi kişiler olarak da iş yerimize göre hareket etmemiz gerekebiliyor. Bunlar şehirler arası taşınma olabileceği gibi kentsel dönüşüm, doğal afetler gibi sebeplerle şehir içi taşımacılık da olabilir. Nakliye işleri ister istemez çeşitli zorluklar doğurmaktadır. Özellikle de taşınacak eşyaların zarar görmemesi en önemli hususlardan bir tanesidir. Şehir içi evden eve nakliyat yaptırtmak isteyen kişiler karar verdikleri firma ile irtibata geçip ücretsiz ekspertiz imkanından faydalanarak, eşyalarının nasıl ve ne zaman taşınacağı ayrıca en uygun nakliyat fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirleri.

Bu yazımızda sadece şehiriçi nakliyecilik yaptırmak isteyenlerden bahsetmeyeceğiz bizzat nakliye işleri ile ilgilenmek isteyenler için de bilgiler paylaşacağız. Şehiriçi nakliyecilik nedir? sorusu ile bu konuyu açıklamaya başlayabiliriz. Şehiriçi nakliyat kişilerin kendi ikamet ettikleri yerlerde çeşitli sebeplerle yaptıkları sabit nakliye işleridir. Bunlar evden eve nakliyat işleri olabileceği gibi ofis ve işyeri taşımacılığı da olabilir. Bu tamamen firmanın kapasitesiyle ve ekipmanlarıyla ilgili bir husustur. Şehiriçi nakliyat şehirler arası ve uluslar arası nakliyata göre sosyal anlamda daha rahat bir sektördür. Çünkü diğer işleri yapan kişiler çoğunlukla bir günden fazla süre gerektiren işler yapmak durumuna kaldıkları için bu sırada çoğu sosyal aktivitesinden feragat etmek durunda kalmaktadır.

Simdi şehiriçi nakliyecilik nedir? sorusuna yanıt bulduktan sonra nakliye işi yapmak için gerekli belgeler nelerdir? diye sorabilirsiniz. Her şeyden önce taşıma yapacak kişiye, araca ve araç sahibine yani kısaca tüm bu işlerle meşgul olan herkese bir sorumluluk ve alması gereken belgeler vardır. Taşıma yapılacak kamyon ve kamyonet için K yetki belgesi alması gerekmektedir bu yetki belgesinin de çeşitleri vardır ilgilenenler bu konu hakkında bilgi ve başvuru yapmak için bağlı bulundukları şehrin Ulaştırma Bakanlığı Bölge Müdürlüğü’ne başvurması gerekmektedir. Bunun yanında sürücüler SRC belgesi ve Psikoteknik belgesi almak zorundadırlar. Aslında nakliye işleri sanıldığı gibi basit bir iş değildir ve olmaması da gerekir. Şehiriçi evden eve nakliyat yapacak her müşterinin de bahsettiğimiz bu konulara dikkat ederek şehir içi nakliyat firması seçmelidir.
 

icon icon icon