Ankara Evden Eve Nakliyat | Şehirlerarası Taşımacılık | 20 Yılı Aşkın Nakliyat

Pratik Nakliyat

PRATİK NAKLİYAT NEDİR?

Herhangi bir sebepten dolayı evden eve taşımacılık durumunda kaldıysanız birkaç hafta önceden hazırlıklara başlamanız sizin için rahatlatıcı unsurlardan biri olacaktır. Çünkü nakliyat işleri her zaman karşılaştığımız bir iş değil ve bu konu da zaman önemlidir. İlk yapmanız gereken şey tabi ki yeni evinizi bulmaktır. Bundan sonra ise sıra taşınacak evin eşyalarını hazırlamaya gelmektedir. Bu konu da pratik nakliyat nedir? diye soracak olursanız ilk tavsiyemiz eskimiş kullanmayacağınız veya olmasa da olur dediğiniz eşyalarınızı etrafınıza bağışlayabilir veya kullanılamayacak durumda ise çöpe atabilirsiniz. Bu hem yeni evinizde kalabalığı azaltacaktır hem taşıma esnasında size yük olmayarak genel bir temizlik olacaktır.

Gereksiz eşyalarınızdan kurutulduktan sonra kalan eşyalar için evden eve nakliyat sürecinde sizlere yardımcı olması için bir eşya listesi hazırlamalısınız. Bu liste yeni evinize gittiğinizde bütün eşyaların gelip gelmediğini kontrol etmenizde de yardımcı olacaktır. Ayrıca bu listeyi nakliye işleri ile uğraşacak seçtiğiniz firmaya göndererek evden eve nakliyat fiyatları ile ilgili de fiyat alabilirsiniz. Bunları yaptıktan sonra pratik nakliyat için en önemli ikinci husus seçtiğiniz nakliye firması ile bilgi paylaşımıdır. İsterseniz ücretsiz ekspertiz imkanından faydanılarak taşıma yapılmadan önce firma ile birlikte bir taşıma planı yapılabilir. Bu aşama da firma yetkililerine gidilecek yeni adres, paketlemeyi kimin yapacağı, mobilya de-montesi olup olmayacağı ile ilgili bilgiler de verilmelidir.

Paylaşılan bu bilgiler ile nakliye çalışanları hem size en uygun planlamayı yapar hem de en uygun evden eve nakliyat fiyatları hakkında bilgilendirir. Bahsedilen tüm bu işlemleri daha sonra yazılı olarak bildirerek oluşabilecek yanlış anlaşılmaları engellemiş olacaksınızdır. Pratik nakliyat konusunda kolileme işlemlerini siz yapacaksanız hangi kolinin nereye ait olduğunu ve içerisinde kırılacak malzeme olup olmadığını bildiren bir kağıt yapıştırmanız ayrıca kutunun üst ve alt taraflarını gösteren işaret koymanız işlerinizi kolaylaştıracaktır. Evden eve nakliyat genel olarak stresli bir iş olmasına karşın artık kurumsal nakliyat şirketleri ile işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Bu şirketlerden biri olan Aşkın nakliyat da 20 yılı aşkın tecrübesi ile bu süreçte sizlere yardımcı olmaktan gurur duyacaktır.
 

icon icon icon