Ankara Evden Eve Nakliyat | Şehirlerarası Taşımacılık | 20 Yılı Aşkın Nakliyat

Asansörlü Nakliyecilik

ASASÖRLÜ NAKLİYECİLİK NEDİR?

Taşımacılık sektörü kendini yenileyen ve yenilemesi gereken sektörlerin başında gelmektedir. Nasıl ki yeme-içme, giyinme gibi sektörler vazgeçilmez ise nakliye sektörü de ciddi öneme sahip konulardan bir tanesidir. Çünkü insanlar çeşitli sebeplerde dolayı şehiriçi nakliyat yaptıkları gibi şehirler arası nakliyat zorunda da kalabilmektedir. Başlı başına bir zorlu süreç olan evden eve nakliyat işi bir çok kişinin korkulu rüyası olmuş durumdadır. Taşınacak evin taşınmaya hazır hale getirilmesi, hazırlanan bu eşyaların nasıl evden indirileceği, indirildi diyelim hangi araçla taşınacak tüm bunlar ciddi iş yükü gerektirdiği gibi ciddi bir zaman kaybı da gerektirdiği aşikardır. Tüm bu sorunlara çözüm olarak çeşitli yöntemler düşünülmüş ve üretilmiştir.

Nasıl ki şehirler arası taşımacılık, evden eve taşımacılık, ofis ve işyeri taşımacılık gibi bir çok taşıma çeşidi var ise bu taşımalar için de bir çok yöntem vardır. Eski zamanlar da insanlar bir çok işi insan gücüyle yapmaktaydı ama günümüzde zaman çok değerli bir husustur. Bunun yanı sıra gelişen teknolojiler sayesinde insan gücünün yerini çeşitli makineler almıştır. Bunlardan bir tanesi de asansörlü taşımacılık olarak karşımıza çıkmaktadır. Asansörlü nakliyecilik nedir? diye sorulduğunda kısaca yapılacak taşımanın yüksek katlarda ve insan gücüyle çok uzun zamanlar da yapılacak işler de mobil asansör kullanılarak taşınacak eşyalar evin balkonun dan ya da penceresinden taşınır.

Asansörlü nakliyat avantajları saymakla bitmemektedir en önemlisi tabi ki de zaman kazancıdır. Asansörlü taşımacılık nasıl oluyor peki. Asansör aracı taşınacak evin balonuna doksan derece olacak şekilde yanaştırılır ve aracın destek ayakları açılarak emniyet sağlanır. Daha sonra taşınacak evin balkonuna veya penceresine asansör ayağı yanaştırılarak duvara desteklenir. Bu aşama da eğer zaruriyet yoksa balkondan taşıma daha sağlıklı olacaktır. Bu aşamadan sonra paketlenen eşyalar bu elektrikli ve çelik halatlı asansör kabinine yerleştirilerek istenilen yükseklikteki evden aşağı indirilir. Asansörlü taşımacılık yaparken eşyalar kabine sağlam bir şekilde bağlanmalı, asansörün düzenli bakımları yapılmalı ki herhangi bir iş kazasına sebebiyet olmasın. Ankara kurumsal asansörlü nakliyat şirketi olan Aşkın nakliyat tüm bu hususları kapsayan prosfesyonel ekibi ile bu hizmeti sizlere sunmaktadır.